marissaherron2005 marissaherron2005
  • 20-03-2019
  • Mathematics
contestada

Benny bought a soft drink for three dollars and four candy bars. He spent a total of twenty - three dollars. How much did each candy bar cost?

Respuesta :

LoLomagg LoLomagg
  • 20-03-2019

Answer:

5.75

Step-by-step explanation: eat the mf candy bar hot dang

Answer Link

Otras preguntas

Explain the scope of own role in supporting an individual to negotiate an environment
please help with this it is easy it is my brother homework
Did Von bülow belive in the idea of survival of the fittest
How can we define a virus .
Which issue has led to conflict between developing nations and environmentalists? A. offshoring B. deforestation C. innovation D. migration
Marissa bought two and a half gallons of orange juice to make punch how many quarts of orange juice did marissa buy
What does the root word alt mean in altimeter? A. sky B. high C. deep D. gauge
A carpenter divide the board that is 3.5 inches wide into 4 pieces of equal width by cutting it in 3 places. if the width of her saw blade is 1/8 inch, what is
What are semi- conductors?
Keywords should never be repeated in a r sum . true or false.