Kermithermet Kermithermet
  • 18-09-2019
  • Mathematics
contestada

Diet cola was on sale last week; it cost $10 for every 4 packs of diet cola. How much do 2 packs of diet cola cost.

Respuesta :

zainabdukureh2
zainabdukureh2 zainabdukureh2
  • 18-09-2019

Answer:

$5

Step-by-step explanation:

10 ÷ 2 = 5

Answer Link

Otras preguntas

Fill in the blank Les élèves ____ la géographie. a. étudie b. étudies c.étudions d. étudient
Copia y completa estas oraciones. Fijate bien en los signos de puntuación. • La casa de la colina es preciosa, aunque • Esta tarde quiero ir al teatro; aunque
-3 = -11 What is the missing value
pleasee helppphow do i graph this​
what is vocabulary in emergent literacy
5. How do plants prevent self-pollination?​
List the pairs of congruent angles and the extended proportion that relates the corresponding sides for the similar triangles. Plz this is due today!!!! I tried
If I get pay $5.63 a hour and I work for 7 hours and I work 5 days how much money will I make?
Help?????? I don’t know if this is right
someone please help with this semi- circle question