corbinooooo80 corbinooooo80
  • 18-09-2019
  • Mathematics
contestada

6) Which is the best deal?
3.45 lbs for $3.58
$10.23 for 10.43 lbs

Respuesta :

drawingselena1 drawingselena1
  • 18-09-2019

Answer:

3.45 lbs for $3.58 because your getting 3 pounds of the item for 3 dollars.

Step-by-step explanation:

3.45 lbs for $ 3.58 is cheaper than 10.43 lbs for 10.23

Answer Link

Otras preguntas

Which statement about the U.S. Constitution is true? A. It is an expanded version of Thomas Paine's pamphlet Common Sense. B. It called for judges to be appo
Who considered killing Gollum but took pity on him instead? A. Elrond B. Sauron C. Isildur D. Bilbo
what are 3 names for a rectangle
in dividing a decimal by a decimal what is 8.4 divided by 0.03 showing your work and explaining
A fact is an idea that can be verified. True False
how do you factor x squared minus xy
area triangle with base 5 cm and height 12 cm
Over time, the climate of a region becomes cooler. How will this most likely affect the species living in that region?.
By the 1890s, how did Cubans view Spanish rule?
Which of the following is NOT something a writer considers when evaluating the organization in a paper? A. Clear sequence of events B. Clear word choice C. Conn