emilys04227 emilys04227
  • 16-10-2019
  • Mathematics
contestada

A clothing store sells 3 scarves for $14.13. What is the cost of 4 scarves at the same unit price?

Respuesta :

noone1776
noone1776 noone1776
  • 16-10-2019

Answer:

18.84

Step-by-step explanation:

14.13 dived by 3 = 4.71

then multiply that by 4

Answer Link

Otras preguntas

Maddie has an intense interest in food but eats sparingly and with disgust. She has an intense fear of becoming obese, and even though she looks emaciated, she
Which sentence is consistently iambic?A.Betty told me secrets.B.Give me your sympathy.C.Understand pirouettes.D.Jamal requests a pen.
2. 6: Given: PQRS is a rectangle. Put a checkmark in every box that must be true. You will put more than one checkmark. Has two pairs of parallel sides Has exac
8 Express it in slope-intercept form. 6 Enter the correct answer. OOO DONE Clear all 2 6 8
Consider the following expression and determine which statements are true. x^2+5yz−8
If 1.00 mol of nitrogen monoxide gas and 1.00 mol of oxy-gen gas react, what is the limiting reactant and how many moles of NO2 are produced from the reaction
(3a2 - 2ab - 4b2) + (2a2 + 2ab - 5b2)
What is the solution to this equation x/4=-12
The red figure is similar to the blue figure. Which choice describes a sequence of transformations in which the blue figure is the image of the red figure. ***M
1. you are employed as a Personal Support Worker (PSW) in an elderly residence, describe in a few lines what your typical day looks like at work?