niyahbayb niyahbayb
  • 17-10-2019
  • Mathematics
contestada

How many boxes of cereal can you buy with $20 if one box cost $4.99 ?

Respuesta :

helpme12160
helpme12160 helpme12160
  • 17-10-2019
about 4 boxes i think
Answer Link
tnaee18 tnaee18
  • 17-10-2019
4. Don’t use yahoo answers
Answer Link

Otras preguntas

our hospital has been approached by a major HMO to perform all their MS-DRG 470 cases (major joint procedures). They have offered a flat price of $10,000 per ca
Write a system of equations to describe the situation below, solve using any method, and fill in the blanks. Learn with an example Susan is going to ship some g
Find the value of x and y.
answers please!!!!!!
Change the voice of the sentences: • I love God. • A hunter killed a lion. • They have stopped a train. • Ram bought Sita a flower. • She has just had her lunch
Anybody know this answer i need help man asap.
15 1 6 812012 Assess It! Part 2 Use the vocabulary words from "Read It" to complete the following sentences. 9 XESLER SCIENCE In life, we encounter problems. Th
At one point during flight a 4 kg model rocket burning fuel generating a 180N thrust and experiencing a 90N drag. 1) What is the magnitude of the net force on t
Imagine you have been hired as the first HR manager at a small start-up business. You learn that the owner, who interviews all job candidates, believes that st
prove that tan theta+ sec theta -1 /tan theta 'sec theta + 1 = 1+sin theta/ cos theta ​