ndjdjsj9 ndjdjsj9
  • 17-10-2019
  • Mathematics
contestada

if i have 66$ and i bought 44 stones, how much did the stones cost?

Respuesta :

WhiteLiar
WhiteLiar WhiteLiar
  • 17-10-2019

Answer:$1.50

Step-by-step explanation: $66/44 stones equals the price= 1.5 or $1.50

Answer Link

Otras preguntas

why are the peninsular river seasonal?
What are the lengths of the legs of a right triangle in which one acute angle measures 19o and the hypotenuse is 15 units long?
What is the difference between domain and range?
what are some similarities and differences between empathy and equality?
The average speed of a plane is 560 kilometers per hour. How long does it take the plane to travel 140 kilometers?
What is the equation of the line, in general form, that passes through the point (1, 1) and has a y-intercept of 2
What is the equation of the line, in general form, that passes through the point (1, 1) and has a y-intercept of 2
Parallel lines are cut by a transversal such that the alternate interior angles have measures of 3x + 17 and x + 53 degrees. The value of x is 9 18 35 71
Log4 8= simplify using properties of logarithm
what are some similarities and differences between empathy and equality?