natagonga
natagonga natagonga
  • 18-10-2019
  • Mathematics
contestada

at a farmers market, two vendors sell fresh milk. one vender selles 2 litters for $3.80,and another vendor sells 1.5 liters for $2.70. which is the better deal?

Respuesta :

PandaButt666
PandaButt666 PandaButt666
  • 18-10-2019
The vendor that sells 1.5 liters for $2.70 is the better deal.
Answer Link

Otras preguntas

8. What groups lobby government agencies in an attempt to influence their budgetary requests? Senate Finance Committee Interest groups Ways and Means Committee
Did trade and migration spread knowledge of algricultre to humans around the world
encryption is best described as
why might historians need to describe different places?
16+5x=8x-5 What would the variable be?
1.0×10−15divided by 4.2×10−7
If an atom had a nucleus one foot in diameter, what would be the diameter of the atom in miles?
what is an example of a proportion
If you're comparing the size of an arrangement to the space in which it will be displayed, which principle of floral design are you using? A. Dominance B. Balan
the credit period is