151463 151463
  • 18-10-2019
  • Mathematics
contestada

10 apples for 3.50 how much is the cost per apple

Respuesta :

cam5639 cam5639
  • 18-10-2019
.35 cents if you divide $3.50 by 10 you will end up with .36 cents
Answer Link
LittleSongBird
LittleSongBird LittleSongBird
  • 14-10-2020

Answer:

The answer is .35 or 0.35

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Why was agriculture more successful in the middle colonies than in theNorth?O A. Because labor was obtained from indentured servants rather thanslavesB. Because
how to solve this equation 4a+2b=8 in terms of b
Were the people’s income sufficient or was inflation a major problem and if so provide examples to help us understand. You can compare average income to average
Which gas is formed when any metal carbonate reacts with any acids ? A) oxygen B) carbon dioxide C) hydrogen D) methane
The Atlantic slave trade was part of a trade that developed between Europe, Africa, and the Americas
Explain how to find the equation of the line that is perpendicular to the given line and passes through the point, (-2,2). (-22) 2- to 5 3 2 1 4 5 6 x 2 (0, -3)
In circle Qwith the measure of minor arc PR= 70°, find m/PSR.​
How are deltas formed?
Please help me!!!!!!!!!!
In the following code, use a lock to protect any data that might need protecting. Keep your critical sections as small as possible. (10%) int flag = 0; int a =