Seudónimo Seudónimo
  • 19-11-2019
  • Mathematics
contestada

I brought a box of 12 donuts to class and spent $8.75 How much does each donut cost?

Respuesta :

shreyachhaparwal shreyachhaparwal
  • 19-11-2019

Answer:

Do 12/8.75 first to see the price of each..

=1.371429

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following programs in the Second New Deal provided part-time work to young people?
According to the Land Ordinance of 1785: (5 points) Question 2 options: 1) slavery was outlawed in the Northwest territory 2) each township had a constit
WHO EVER ANSWERS CORRECTLY GETS BRAINLY! The box plot shows the total amount of time, in minutes, the students of a class spend studying each day: What informa
The british government sharply limited free speech when it implemented the defense of the realm act. opposed the use of poison gas under any and all circumsta
How do I find the answer
the point (-4,-2) is reflected across the x-axis
Which number produces a rational number when multiplied by 0.5?
Indentify an equation in point-slope for the line perpendicular to y=3x+5
Plants us carbon dioxide for what
Why did Saddam Hussein attack Kuwait in 1990