jahniyadixon8 jahniyadixon8
  • 18-12-2019
  • Mathematics
contestada

Elen bought 8 tokens for $4.50. At this rate, how does 19 tokens cost
​

Respuesta :

xRqiny07 xRqiny07
  • 18-12-2019

Answer:

$4.50x11=49.50

19 tokens-$49.50

Answer Link

Otras preguntas

What is a integer and a rational number? (That was 2 questions)
which of the following biomes would you expect to have the most stable temperature
if i u have 110 dogs and the ratio of puppies is 2:3. How many puppies
Which equation applies the associative property? (−94⋅32)⋅(63⋅57)=−94⋅(32⋅63)⋅57 −65−(53−14)=(−65−53)−14 89⋅74⋅(−58)=89⋅(−58)⋅74 (−12⋅47)+(−12⋅23)=−12⋅(47+23)
which animal has a nerve net that allows it to respond to stimulus in a coordinated way? A. shark B. clam C. earthworm D. hydra Also if your good at science ple
Using the information given, write a good lead sentence for a possible news article. A woman had quintuplets. Her name is Alba Robertsive. She is 49 years old
An electrical connection between an electrical circuit or equipment and the earth is called a
A clothing shop is offering a 12 percent discount for senior citizens. Which equation represents the discount price?
Silly words and expressions have often disappeared, not through any evolutionary process but owing to the conscious action of a minority. Two recent examples we
dante has been putting one penny in his bank everyday Now he has 161 pennies how many weeks has dante been adding pennies to his bank