coralita116 coralita116
  • 18-12-2019
  • Mathematics
contestada

Two burgers and one hotdog cost $4.82. At the same price, one burger and two hotdogs cost &3.70. How much does a hotdog cost?

Respuesta :

josshyaby
josshyaby josshyaby
  • 23-12-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

Ver imagen josshyaby
Answer Link

Otras preguntas

Use logarithms to solve the equation for t. 1/5 e^(-2 t) = 0.9
Find x and y. Give reasons to justify your solutions.
A population is a collection of all the types of organisms in an area. Please select the best answer from the choices provided •True or false ? Please help !!
What effect does the word head have on the meaning of this passage?
For each of the following statements, indicate whether it is true or false for a country that exports a good abroad. Statement True False The greater the elasti
Studies indicate that the price elasticity of demand for cigarettes is about 0.4. A government policy aimed at reducing smoking changed the price of a pack of c
dolls. A toy store's Mia has a collection of 34 dolls. A toy warehouse has 5 times as many dolls. 1. Use pictures, a bar diagram, or an equation to find the num
The perimeter of a rectangle is 15x + 17 y if the length is 7/2x + 7y then find the width of the rectangle A) 4x + 3/2y B) 8x + 3y C) 8x + 10y D) 4x + 3y
Janice knew plants produce oxygen. She added extra water plants to her aquarium to benefit her fish. The next morning, fish were gasping at the surface of the w
1. Higher Order Thinking Josh used an algorithm to find the product for 9 x 239. His work is shown below. Is Josh's work correct? Explain. 239 X 9 1,800 270 + 8