Zydagotat Zydagotat
  • 18-12-2019
  • Mathematics
contestada

a dozen apples cost$4.92 for a dozen apples is a ratio of what per Apple

Respuesta :

hotpad234
hotpad234 hotpad234
  • 18-12-2019

Answer:

12 : 4.92

Step-by-step explanation:

a= apples

12a=4.92

12 : 4.92

Answer Link

Otras preguntas

what type of resource is corn?
What was the greatest cause of tension between the United States and the Soviet Union after World War II? different forms of government and economy different vi
The board (A) revieweing the courses offered by the college (B) Found that the quality of academic programs (C) were generally good but (D) Somewhat uneven. (E)
write a polynomial function with the zeros 1, -2i
Take away 6 from 5 times g ~ in albebraic expression.
one half of the birds at a pet store are yellow. tara buys one of the yellow birds. then one third of the birds are the store are yellow. how many yellow bir
a postcard collector has 1230 postcards. If he displays them on pages that hold 6 cards each, how many pages does he need?
PLEASE HELP !!!!!!!The word circulatory comes from the Latin word circulus , which means "circle" or "ring". Explain how the meaning of circulus relates to the
Which sentence has a misplaced adjective phrase? A. The dress in the window display looks expensive. B. The cardinal is the state bird of North Carolina. C.
Approximate the value of √5 to the nearest hundredth