kiyahhamilton kiyahhamilton
  • 18-12-2019
  • Mathematics
contestada

You purchased 6 items at the 2-Dollar Store costing $1.98, $.59, $2.99, $.99, $2.49, and $.49. What is the mean price of your purchased items?

Respuesta :

harleymire1 harleymire1
  • 18-12-2019

Answer:

$1.58

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Write essay “Compare and contrast the city and countryside.”
How have Russians adapted to their climate conditions? A. Developing new technology to adjust B. constructing buildings adapted to the cold C. Using special s
A high school gym class was jumping rope. They wanted to know how many jumps each student could make before they missed. The results are listed below. 2 5 6 7 9
Follow the steps to solve the equation. Solve 3x² -7 = 32x+1. To solve the given equation, _____ both sides.
Why was Israel able to achieve such an easy victory? Consider tactics, resources and preparation.​
Can someone help me solve this
How did trade motivate The colonist in American Revolution
Write an essay “What makes a good parent”
Enough water was added to ten grams of sugar to form two liters of solution. How many grams of sugar are needed to make five liters of a solution with the same
Which function is a shrink of the exponential growth function shown on the graph?.