26zielinskia 26zielinskia
  • 19-12-2019
  • Mathematics
contestada

You can buy an 8-pack of paper towels for $8.40 or a 12-pack for $12.36. Which is the better buy?

Respuesta :

jensyn24 jensyn24
  • 19-12-2019

Answer: 12 pack

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The equation of a parabola is given. y=1/6x^2+2x+11 What are the coordinates of the vertex of the parabola? Enter your answer in the boxes
what provides the centiperal force to a satellite revolving around the earth?​
Which function is represented by the graph? The parent absolute value function is translated 3 units and 1 unit. The function that is graphed is f(x) = ✓.
Economic Survey The Economic Survey of India said that the government should refrain from raising exemption limits on income tax to facilitate natural growth of
if you apply to college as a freshman in 2023, and they accept you, when you start going to college?
i am not able to solve this problem​
select all the con Choose the graphs that indicate equations with no solution. + 3x + 2 = −6(-ª) y A 4 -2 4+ 2 -2- 2 4 4 +x+ 8(-a) -4 -2 HE H у 14 2. 2. -2- -4-
Use the Law of Cosines to find the specified missing value. Approximate your answer to the nearest tenth. C=60, a=120ft, b=66ft
According to this dictionary entry for the word "octogenarian," how many syllables does it have?
A retail shop accepts only cash or checks. Suppose that 60% of its customers carry cash, 59% carry checks, and 77% carry cash or checks (or both). What is the p