Chatfield477 Chatfield477
  • 17-01-2020
  • Mathematics
contestada

A crayon company sells a pack of wax for 5$.There are 10 crayons in each pack.what is the unit price of the crayons?

Respuesta :

baileyy70
baileyy70 baileyy70
  • 17-01-2020
I don’t know
At first I thought 5*10=50
But that’s incorrect.
Answer Link
joelnaper
joelnaper joelnaper
  • 17-01-2020
It is still 50 bud sorry
Answer Link

Otras preguntas

Why was Franklin revered in Revolutionary France? Select one: a. He led the revolutionaries to overthrow the French King. b. He helped finance the French revolu
draw a ray coming off a line at a 36 degree angle
How to multiple mixed numbers
how do sides angles and vertices help you name a polygon
The Mauryan Empire flourished under Asoka, who did all of the following EXCEPT .. A) convert to Buddhism B) build up indias regional trade C) set up hospitals D
What are some adjectives for dance?
Why is the archaeological site of Pompeii so important to our understanding of life in a Roman town? A. The Romans purposely left Pompeii intact as a monument
What major event began the Middle ages in Europe???
A printer in the school computer lab prints 56 pages in 4 minutes. at this rate, how many pages does it print in 7 minutes
which norse god was a god of fruitfulness and fertility a. frey b. odin c. Thor