only1josh13 only1josh13
  • 17-01-2020
  • Mathematics
contestada

Five jars of cherries cost $24.25 if the jars are cast the same amount how much does each jar cost

Respuesta :

SniperBruh
SniperBruh SniperBruh
  • 17-01-2020

Answer:

4.85

Step-by-step explanation:

each jar cost $4.85

Answer Link
EMK12
EMK12 EMK12
  • 17-01-2020
$4.85
SOLUTION: $24.25/5= $4.85
Answer Link

Otras preguntas

Name four behaviors that animals must use to survive
write a program in pascal to solve a quadratic equation
2 m3 of soil containing 35% sand was mixed into 6 m3 of soil containing 15% sand. what is the sand content of the mixture?
2 m3 of soil containing 35% sand was mixed into 6 m3 of soil containing 15% sand. what is the sand content of the mixture?
what is a rational number between -1/6 and -2/6
Name four behaviors that animals must use to survive
Name four behaviors that animals must use to survive
I am a number between 500 and 600. My Ones digit is 5. My tens digit is the difference between my ones and hundreds digits. Who am i
Caitlyn did 6/7 of the problems on her math correctly and 4 incorrectly. She did all the problems. How many were there?
Caitlyn did 6/7 of the problems on her math correctly and 4 incorrectly. She did all the problems. How many were there?