zoey1011
zoey1011 zoey1011
  • 19-06-2016
  • Mathematics
contestada

One pound of gummy bears costs $2.20. How much does 1.6 pounds cost?

Respuesta :

hola19
hola19 hola19
  • 19-06-2016
You have to multiply 2.20 x 1.6 = 3.52 

Answer Link

Otras preguntas

Solve x2=17. Use a radical sign in each answer. x=__ and x=__
What is Roane's purpose for writing the article? A. to explain why armed forces are in Iraq B. to teach about the horrors of the war C. to describe a per
Not sure which one it is. The English needs to be translated to one of the Spanish options.
Consuming salt causes the body to retain water. Eating a very salty diet is likely to result in which of the following? A. Hypotension (low blood pressure) B. H
Someone please help me will give BRAILIEST!!!!!
each of the following inventors developed machinery that would lead to the increased productivity of farmers between 1790 and 1840 EXCEPT
Not sure which one it is. The English needs to be translated to one of the Spanish options.
Sustainable use is often defined as the use of natural resources at a rate that meets the needs of the present human population but which also allows future gen
If a man is standing more than one focal length away from the focal point of a concave mirror, how will his image form in the mirror? A. Upside down B
Which of the following nations are located in South Asia? Select all that apply. Sri Lanka Bhutan Nepal Laos Tajikistan Cambodia