tylerh19 tylerh19
  • 18-01-2020
  • Mathematics
contestada

Best way to answer this?

Best way to answer this class=

Respuesta :

gracey713 gracey713
  • 18-01-2020

Answer:

19 packs

Step-by-step explanation:

110/6=18.33

every student needs one and if you were to put 18, one student would not get water

Answer Link
sjbalolong06 sjbalolong06
  • 18-01-2020
To do this you need to divide 110 by 6.

110/6= 18.666...

So you will need 19 packs
Answer Link

Otras preguntas

Schwiesow corporation has provided the following information: cost per unit cost per period direct materials $ 7.40 direct labor $ 3.80 variable m
Directions: The students will describe the weather in French given different dates. Quel Temps Fait-Il?
42. 43. 44. 45. 46. 47. 48 Abrasion, incised, punctured are examples of (b) strain (c) wound (a) sprain Strain is to muscle while sprain is to (a) flesh (b) blo
Most mycoses are difficult to treat because?
Which event led to a direct conflict between Austria-Hungary and Serbia before World War I? OA. Austria-Hungary launched a campaign of genocide against Serbs in
The basal metabolic rate (BMR), which ___________ in young adulthood, is the amount of energy the body uses when it is __________.
a bakery offers a sale price of $3.15 for 6 muffins. what is the price per dozen?
Rotate the rectangle 90° clockwise about the origin.
A balloon is falling. it falls 200 feet each minute. how far will it in 3 minutes?
Which expression is a prime polynomial? A. 3⁢x2+18⁢y B. x3−27⁢y6 C. 10⁢x4−5⁢x3+70⁢x2+3⁢x D. x4+20⁢x2−100