Seudónimo Seudónimo
  • 18-02-2020
  • Mathematics
contestada

I will give brainliest if right!!!!!!!!

I will give brainliest if right class=

Respuesta :

mofurun123
mofurun123 mofurun123
  • 18-02-2020

Answer:

Its 6 dollars, because the unit price is $4 per popover while the unit price for a bannock burger is $10 per burger. You see... If you did your math correctly, you should have a result of $6 from subtracting 4 from 10.

Have a good day!~

Answer Link

Otras preguntas

Refer to the Culture Lesson to answer the question. What is Chapultepec? Question 5 options: an Aztec temple a Mayan god a lake the name of a park in Mexico Cit
Read the excerpt from Act III, scene v of Romeo and Juliet. Romeo must leave because the sun is rising, and he cannot get caught with Juliet. Juliet: O! now be
During a snowball fight, two balls with masses 0. 4 and 0. 6 kg collide head on and form a single mass. Each snowball had an initial velocity of 15 m/s. What is
Calculate the quartile devaition and it's cofficient from given data class interval 30-32, 32-34, 34-36, 36 38, 38-40, 40 42 42-44 and frequency 12, 18, 16,14,
Which list shows the four substances in order from least mass to greatest mass?
ASAP please Hurry For the equation y = 2x + 1
what were Brandenburg's ideas in imported americans
Which of the following is not a social responsibility that American citizens have
Hobart, Evans, and Nix is a small law firm that contains 10 partners and 12 support persons. The firm employs a job-order costing system to accumulate costs cha
Besides 39 and 1, what is one factor of 39?