Respuesta :
Answer:
Cost per Apple is $0.75
Step-by-step explanation:
Step 1: Divide cost by the apples
$6.00 / 8 = x
$0.75 = x
Cost per Apple is $0.75
Answer:
Cost per Apple is $0.75
Step-by-step explanation:
Step 1: Divide cost by the apples
$6.00 / 8 = x
$0.75 = x
Cost per Apple is $0.75