greninsmashboss
greninsmashboss greninsmashboss
  • 19-02-2020
  • Mathematics
contestada

Final question! NEED HELP!

Final question NEED HELP class=

Respuesta :

oksanaa9248
oksanaa9248 oksanaa9248
  • 19-02-2020

Answer:

Option B. (or 2)

Step-by-step explanation:

8 x 2 = 16

8 x 3 = 24

8 x 4 = 32

8 x 5 = 40

i hope this helps :,)

Answer Link
masonlalonde01 masonlalonde01
  • 19-02-2020

Answer:

36$ because the price of each jar is 4$.

Step-by-step explanation:

2 jars = 8$. If you reduce to find the unit rate, it's 4$ for 1 jar. Then, you multiply 4$ by 9, (For the number of jars) to get 36$.

Answer Link

Otras preguntas

How do you graph x-2y=4 And 2x+y=-7 system of equations
how many times thicker is earth's mantle than the thickest part of earth's crust
whats 1 whole 3\8 divided by 3\4 = please show the work
What are situations in which the cell cycle might occur more quikly than normal?
In the War of 1812, the United States fought on the side of England. True False
How are 55:100 and 66:120 equivalent?
A cube is a rectangular prism whose edge lengths are congruent. What is the volume of a cube with an edge length of 2 feet?
how do you find the volume of an l block
Read the following sentence. Pomelos and oranges types of citrus fruits grow in tropical climates. What is the best way to rewrite this sentence? Pomelos and or
What is the structure of the sentence? If you have kittens, you'll have fun when you play with them gently. A. compound-complex B. compound C. simple D. complex