zoebraxmama15 zoebraxmama15
  • 20-02-2020
  • Mathematics
contestada

Amy bought 2.4 pounds of apples for 1.65 per pound what is the total cost of the apples

Respuesta :

ankeet
ankeet ankeet
  • 20-02-2020

Answer:

3.96

Step-by-step explanation:

1.65 per pound

2.4 pounds

1.65 * 2.4 = 3.96 pounds

Answer Link

Otras preguntas

Hello everyone how are you
Find the y-intercept and the x-intercept of the line below. Click on "None" if applicable. (a) y-intercept: (b) x-intercept:
Which settings would convert the information below into the table below? convert info to table text to table - A text to table - B text to table - C text to tab
help with this pls !!!
please help me with part 1
An object falls from a position of rest and reaches an instantaneous speed of 9 m/s. How far will it have dropped? The acceler- ation of gravity is 9.8 m/s?. An
What is conduction ??
In addition to sign language, there have been recent technological developments that can help deaf or hard-of-hearing people express themselves. How do you thin
chính sách chủng loại iphone
A politician is campaigning with a belief that big changes have to be caused by big actions. His supporters believe in protesting against what is wrong and boyc