Ravi buys candy that costs $4 per pound. He will buy at most 10 pounds of candy what are the possible amounts he will spend on candy?

Respuesta :

Answer:

$40

Step-by-step explanation:

$4x10

The cost will be from either 4 dollars to 40 dollars