babyyyness babyyyness
  • 20-02-2020
  • Mathematics
contestada

7 ounces of crackers sell for $1.19, what is the unit rate

Respuesta :

lindsaycpayton
lindsaycpayton lindsaycpayton
  • 20-02-2020

Answer:

The answer is about 5.8 ounces per dollar.

Step-by-step explanation:

Divide 7 ounces by 1.19 dollars.

Answer Link

Otras preguntas

How many grams are in 2.4 moles of sulfur?
I need the inequality answer.florence wants to buy onions and doesn't want to spend no more than $3. Can she buy 2.5 pounds ? They are 1.25 pound
How do I solve 2(a+2)=2?
How do I solve 2(a+2)=2?
Give this topic sentence : Swimming is really the health exercise anyone can do. What other detailed sentence you can say about the topic sentence.
find the volume of each sphere, both in terms of pi and to the nearest tenth. use 3.14 for pi
I need the inequality answer.florence wants to buy onions and doesn't want to spend no more than $3. Can she buy 2.5 pounds ? They are 1.25 pound
find the volume of each sphere, both in terms of pi and to the nearest tenth. use 3.14 for pi
How many grams are in 2.4 moles of sulfur?
find the volume of each sphere, both in terms of pi and to the nearest tenth. use 3.14 for pi