leilamason1158
leilamason1158 leilamason1158
  • 20-02-2020
  • Mathematics
contestada

It cost $125 to buy a heater and about $0.40 per min to run it

Respuesta :

bcherubino bcherubino
  • 05-08-2020

Answer:

okay, so you would multiply your minutes by 0.40 and add them to your total of 125, but you didn't include your minutes so i can't give a concrete answer

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Name one reason that parliament raised taxes
nor shall any person be subject for the same offence to be twice put in jeopardy of life or limb…" —Fifth Amendment to the United States Constitution The quote
Convert to a percent 8.47 3/5
explain how salinity changes in sea water
what is the definition of standard form of an equation?
What limits cell division?
how is the process of finding equivalent ratios like the process of finding equivalent fractions
what were the goals of the new deal
explain how salinity changes in sea water
Help me, please, i"m desperate