iangabrielsanchez02 iangabrielsanchez02
  • 21-02-2020
  • Mathematics
contestada

Ingrid has $47 to buy oil paints for her painting class.
Each tube of paint costs $7. How many tubes can she
buy? Do not include units in your answer.

Respuesta :

kingtycool kingtycool
  • 04-03-2020

Answer: the answer is 6

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Core conditioning looks to improve
is 11/20 greater than a half
An artist loved to work with smooth, flowing paint that had vibrant color. Knowing that she had many months to finish a commission,her best choice for material
what is the name of the river in France on which the city of paris is located?
Granddad is teaching a course in woodworking at the community center A.past participle B.present participle C.past D.present
Which of the following means "that which is sung"? a. Oratorio b. Ritornello c. Cantata d. Basso continuo
What is produced when a yeast cell undergoes fermentation?
What is the four layers of the atmosphere and what is the definition of the green house effect?
What dialect most approximates British English? General American New England Southern
estimate 4,377divied by 8