Seudónimo Seudónimo
  • 21-02-2020
  • Mathematics
contestada

I have 8 pieces of bacon, the cost per unit is $0.35 , what is the total cost?

Respuesta :

jstin jstin
  • 21-02-2020

Answer:

$2.80

Step-by-step explanation:

8x0.35=$2.80

Answer Link

Otras preguntas

Let f(x) = x2- 3x - 7. Find f(-3)
If AD=12 and AC=4y-36 find the value of y. Then find AC and DC
Janine has job offer sat two companies. One company offers a starting salary of 28,000 with a raise of 3,000 each year. The other company offers a starting sala
until the onset of _________,humans cannot produce active reproductive cells
PLEASE HELP THOSE WHO ARE CHEMISTS!! How many molecules are there in 79g of Fe2O3? How many atoms is this?
The taiga biome is found on more continents than the alpine biome. True Or False
homer has 24 more marbles than lisa. lisa has 105 more than bart. if the three of them have 324 marbles in total, how many marbles does each of them have?
During the winter, a competitive bike rider trains on a stationary bike. Her trainer wants her to warm up for 5 to 10 minutes by pedaling slowly. Then she is to
What is 300,000,000 is standard form
the difference between two numbers is 35. The sum of these two numbers is 61. What is the smaller number of the two?