skinnerandrew2006 skinnerandrew2006
  • 16-03-2020
  • Mathematics
contestada

Can y’all help me on This num 20

Can yall help me on This num 20 class=

Respuesta :

Onoriodefelix
Onoriodefelix Onoriodefelix
  • 16-03-2020

Answer:

$4 and for $12 , you can buy three sandwiches

Step-by-step explanation:

Part A

According to the scale used on the graph, one sandwich is equivalent to $4.

So, a sandwich cost $4

Part B

The points (3 and 12) on the graph indicates that for $12, you can buy three sandwiches

Answer Link

Otras preguntas

How much is 72% of 6. Please help
variety of life across the biosphere is called ?
How can you identify a square
estimate to draw the 1/4 inch marks on the paper strip. then fill in the blanks belowwhole inch is equal to __________half inches
A businessman buys 1,440 dozen pens at $2.50 a dozen and then sells them at a price of 25¢ apiece. What is his total profit on the lot of pens?
What two ideas from geology were important to Darwin's thinking
If 80 pounds of seed costs $96, what would be the costs of 300 pounds of seeds
Please help me When buying a new car, you have a choice of 4 different models, 3 different colors, and either compact or family size. How many choices are ther
what did the southwest indians wear
What three things happen in order for a chemical reaction to occur?