sophiakaynor42 sophiakaynor42
  • 16-03-2020
  • Mathematics
contestada


Which are examples of unit rates? Check all that apply.
$45 per ticket
5 shows every 3 weeks
30 seats for every row
$100 for 5 tickets

Respuesta :

alyssamaeconilogue
alyssamaeconilogue alyssamaeconilogue
  • 16-03-2020
I believe the answer is $100 for 5 tickets. I hope this helps!
Answer Link
0534903
0534903 0534903
  • 05-05-2020

Answer:

The correct answer is A and C.

Step-by-step explanation:

I know there is other people saying something different but i just did it and i got it correct. Have a nice day <3

Answer Link

Otras preguntas

Define what an emotion
Can you define why nepal is known as peace country..​
How did the Dissenters be treated by other Americans during world war I??​
Read the excerpt from John Muir's "Calypso Borealis" and answer the question. [1] After earning a few dollars working on my brother-in law's farm near Portage (
Let t 4 and u = 6 + 2i. Find t * u
Shakespearean plays on my good pros they do not include poetry true or false
In performing accounting services for small businesses, you encounter the following situations pertaining to cash sales. a. Pina Colada Corp. enters sales and
Nila is preparing for an oral presentation. Which guidelines should she follow in preparation for answering questions at the end of her presentation? Check all
change this sentence into indirect speech, Paul says," Brisbane is a wonderful city"​
What is a second-generation Japanese American called? issei nisei desu ossu THE ANSWER IS B) NIESEI I JUST DIDNT SEE IT ON HERE SO IM ADDING IT