dhenhehrrhhdhdh dhenhehrrhhdhdh
  • 17-03-2020
  • Mathematics
contestada

Ms. Lum bought 4 yards of fabric for bulletin boards at $3.29 per yard. What was the total cost of the fabric?

Respuesta :

kylieanthony03
kylieanthony03 kylieanthony03
  • 17-03-2020

Answer:

$13.16

Step-by-step explanation:

Multiply 4 by 3.29

Answer Link
trey24h trey24h
  • 17-03-2020

Answer:13.16

Step-by-step explanation:4 times 3.29 = 13.16

Answer Link

Otras preguntas

I was so confident in this question but I still got it wrong:( help!!
do the hexcingon and retangle same same area?​
Mrs. Essy is type "A" and Mr. Essy is type "O." They have three children named Matthew, Mark, and Luke. Mark is type "O," Matthew is type "A," and Luke is type
can someone please help me and write out the answer​
Write the mix number -2 and 7/18 as a decimal
please help im stuck on this​
PLEASE ANSWER THIS I WILL MARK BRAINLIEST STOP ANSWERING WITHOUT THE ANSWER PLEASE We have seen above, that the first step in the revolution by the working clas
NEED HELP ASAP PLEASE! BRAINLIEST TO RIGHT ANSWER! Are the polygons similar? If they are, write a similarity statement and give the scale factor.
is x the slope , and what is y
A therapist advises a client who is struggling to feel motivated to complete schoolwork to watch a favorite TV show after finishing an assignment. This therapis