ljg998
ljg998 ljg998
  • 17-03-2020
  • Mathematics
contestada

A market sells oranges for $2.45. How much will 8 oranges cost?

Respuesta :

306flower
306flower 306flower
  • 17-03-2020

Answer:

$19.60

Step-by-step explanation:

Multiply $2.45 by 8, getting $19.60.

Answer Link
kendragonzalez142
kendragonzalez142 kendragonzalez142
  • 17-03-2020

Answer:

$19.06

Step-by-step explanation:

$2.45 × 8 = $19.06

Answer Link

Otras preguntas

What is the force of an object that has a mass of 42 kg and an acceleration of 3 m/s22?
What is Rodenticide?A) A medicine to kill wormsB) A medicine to kill animalsC) A lubricantD) A pesticide​
What additional ideas might the Framers have learned from the political writings of the Enlightenment thinkers?
Answers irrelevant will be reported.Write a 1 paragraph essay on your opinion on a 12 year old and a 15 year old dating. Explain your reasoning. I love writing
how much must a woman weigh ( force) if the pressure she exerts while standing on one foot has an area of 0.6m squared exerts a pressure of 16 Pa​
Events in Greece and Turkey inspired the Truman Doctrine because A. the Soviet Union was threatening to expand its influence. B. the Soviet Union supported the
Brian Ford went to high school with
"An organism is hungry, so it eats some food".What is the stimulus and the response?​
GIS is based on at least two important areas of technology:A. gathering digital spatial data and printing maps. B. hard drives and video cards. C. gathering di
A 5-pound bag of wildflower seeds cover 40 square feet.How many pounds of seeds does it take to cover 1 square foot?