jasmine488120 jasmine488120
  • 17-03-2020
  • Mathematics
contestada

Claudia bought milk that costs $2.34 and one box of cookies that costs $3.29. How
much money did she spend total?​

Respuesta :

alysarmn alysarmn
  • 17-03-2020

Answer:

$5.63

Step-by-step explanation:

Just add both prices together

Answer Link
junemiller33
junemiller33 junemiller33
  • 17-03-2020

Answer: $5.63

Step-by-step explanation:

Add $2.34 and $3.29 together to get your answer

Answer Link

Otras preguntas

i own a company, a house and a car. the house and the car is valued at $1.5million. the house is worth a million more than the car. my company is worth thrice t
Find the common difference of the arithmetic sequence 1, comma, minus, 2, comma, minus, 5, comma, point, point, .1,−2,−5
find the area and perimeter of the rectangle with vertices (-4,0), (5,0), (5,-5) and (-4,-5) ??
H, Z, V, B are the remaining letters help me wordle players
2. Give two examples of how the American Revolution affected other parts of the world.
1)What is the volume in cm³ of 2.2g of CO₂ at S.T.P(C=12,O=16)2) What is the number of molecules in 6.4 grams of SO²(S=32,O=16 and Na=6.02×10²³)​
the mean of the first n score is x the mean of the first (n - 1) score is (x+1) find the nth term in term of n and x
That summer, the summer of 1918, was blighted. In May and June there was no rain and the corps withered, curled up, then died under the thirsty sun. What is sym
In the graph, P stands for price; each P (1, 2, 3) indicates an increase in price. The Y indicates year (Years 1, 2, and 3). The AD stands for aggregate (or tot
NON examples of amplitude ​​