ilvcoreynkierra ilvcoreynkierra
  • 18-03-2020
  • Mathematics
contestada

What is the answer because I’m really confuse

What is the answer because Im really confuse class=

Respuesta :

brainlessdude brainlessdude
  • 18-03-2020

Step-by-step explanation:

6+8=14

14/2=7

7×4=28

or

6+8/2 × 4=24

Answer Link

Otras preguntas

Unit rate $7.95 for 5 pounds
10 points!!The price of a gallon of gasoline was $1.65. The price rose y dollars. Then the price dropped $0.15 and later rose again by $0.45. Now the price of g
In order for a color to be seen by a human, the light must be
Round the number 157 to the nearest tens plce
A ribbon is 9 inches long. A red ribbon is 1-10 the length of the green ribbon. A purple ribbon is 10 times as long as the red ribbon. What is the length of the
This question is based on the following sentence: Either you must stop eating my food from the refrigerator or you must pay me for it. What sort of conjunction
The panic of 1837 resulted in large measure from.. A. the policies of Martin Van Buren B. the costs associated with Indian removal C. complex changes in the int
What role did Bacon's rebellion play in the adoption and expansion of slavery in the colonies? What contributions did enslaved Africans provide the colonies
Which of these words has a meaning that's most closely related to the word expeditious? a. Efficient b. Instrumental c. Purposeful d. Excessive
which of the following was the primary reason France sought to colonize North america? To reduce overpopulation in Europe To create communities founded on relig