naihcoleshbwhwhwhw
naihcoleshbwhwhwhw naihcoleshbwhwhwhw
  • 19-03-2020
  • Mathematics
contestada

A 48 ounce box of cornflakes cost 4.59? I’m very confused =(

A 48 ounce box of cornflakes cost 459 Im very confused class=

Respuesta :

gxvindoesnotcare
gxvindoesnotcare gxvindoesnotcare
  • 19-03-2020

Answer:

The 72 ounce box

Step-by-step explanation:

the cost per ounce is cheaper.

Answer Link

Otras preguntas

Jeff goes to a theme park to ride the roller coaster. The theme park charges an entry fee in addition to a fee for each roller coaster. 5 rides = $35 and 11 rid
The quadratic equation (3k-2)x^2 +12x+3(k+1) =0 has equal roots. Find the two possible values of k.
PLEASE help me with these questions as soon as possible i need to turn it in!!!! A 60 watt light bulb uses 60 joules of electrical energy every second. However,
0.1 is 10 times as much as
The first stirrings of the first great awakening took place in
Help me, please!! Estoy desesperada y no hablo inglês!! Help
Explain the different ways that an earthquake can be managed.
how we can find decimal between 2.15 and 2.17 ?
Most of the slaves shipped to the Americas ended up in Brazil and the Caribbean islands because Brazil and the Caribbean needed a continual influx of new slaves
In a pure market economy, the government controls most actions.