Saravillalta02
Saravillalta02 Saravillalta02
  • 21-03-2020
  • Mathematics
contestada

A store sells 3 T-shirts for $27.42. What is the unit cost per T-shirt?

Respuesta :

17738
17738 17738
  • 21-03-2020

Answer:

$9.14

Step-by-step explanation:

27.42 divided by 3 = $9.14 per shirt

Answer Link
amna04352
amna04352 amna04352
  • 21-03-2020

Answer:

$9.14

Step-by-step explanation:

27.42/3 = 9.14

Answer Link

Otras preguntas

What idea was proposed by President Wilson at the end of World War 1? A United Nations B. League of Nations C. World Peace Negotiation D Congress of World Negot
PLEASE HELP ME IF YOU CAN!!! THIS ASSIGNMENT WAS DUE LAST FRIDAY AND I CAN'T FIGURE OUT THIS QUESTION!!! I WILL GIVE YOU BRAINLIEST!!! +100 points!
Find the height of a rectangular prism if the area of its base is 240 square inches and its volume is 2880 cubic inches.
Can some please help translate some stuff for me? I spend most holidays at my home. We would sometimes travel to my grandparents house. For holidays such as Chr
Someone help and plz make sure it’s right
what item would require the most force to move.an empty wagona wagon full of bricks a wagon full of apples a wagon full of feathers​
are required in large quantities, while are required in smaller quantities.
Dividing by a divisor in a division problem is the same as multiplying the divisor as the reciprocal of the divisor in a multiplication problem.
The ability to do work is..... matter energy molecules
Please help I will reward brainliest