kaitlyn150269 kaitlyn150269
  • 20-04-2020
  • Mathematics
contestada

At Chester’s Bakery, a box of 12 donuts sells for $8.50. What is the unit price of the donuts in the box, rounded to the nearest cent?

Respuesta :

kellybrown456 kellybrown456
  • 20-04-2020

Answer:

the unit price for one donut would be .70cent

Step-by-step explanation:

1. find the price for one donut

      8.50 /12= .70

2. check your work

       .70 (12)=8.40 (rounded is 8.50)

Answer Link
susudhdubdhd susudhdubdhd
  • 01-05-2020

Answer: guys i am percent right because i took the test already! The answer is B) $0.71

Step-by-step explanation:

Zyahshsusvzdhebehsjzj☺️urmonm

Answer Link

Otras preguntas

What happens when organisms populate a new area and are isolated geographically from other populations of the same species?
can someone answer 1-4?
which term describes the point where three medians of a triangle intersect
Select the choice that best identifies the given passage from “the cask of amontillado”
A cylinder has a radius of 50 ft and a height of 18 ft. What is the exact surface area of the cylinder?
if we have an IP address is 125.34.13.2, please give its subnet Mask, and network address. Explain the reason.
How was Francisco Franco rule different from the rule of Adolf hitler and Benito Mussolini’s
HELP!what is the volume of the reg. Pyramid below? :0
Rationalize the denominator of square root of negative 49 over open parentheses 7 minus 2 i close parentheses minus open parentheses 4 plus 9 i.
Which country supplied the greatest percentage of immigrants from 1820 to 1860 in the United States?