steveanh12
steveanh12
21-08-2016
Mathematics
contestada
a 9-kg of mangoes for 12$_____per kg
Respuesta :
WorldlyGlass49
WorldlyGlass49
21-08-2016
If 9kg costs 12$, then a single kg costs around 1.3$
This is done with a simple proportion
9 : 12 = 1 : X
x = 12/9
x = 1.33
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 18+ )
Otras preguntas
Please help by midnight Dramatic irony is when the _______________ (or the reader) seems to know more about an event, a situation or conversation than the char
Hey there uh this might be the only time you will ever see me but pls don't leave people you hate or you don't know you are there only happy or you matter to th
stalin's five year plan seized private property and created _______ farms
Fill in the blank: A speaker's stance and tone can all help an audience understand the speaker's________________. (4 points) distractions fears hesitations poin
John's baptism of Jesus was different from his baptism of other people because: Jesus was the last person John baptized Jesus was the first person John baptized
10 m 8 m 6.2 m 8 m What’s the area
Which expression is equivalent to -6(3x-3)? O 2x+4 2 -3X-6 O 3 6 -18.X+ 12 - 15x+4
help ----------------_--/\-----
Angle a in angle B are complementary angle E equals 3X +4 angle B equals 5X +6 what is the measure of angle a
As a capacitor is being charged, current flowing into the capacitor will?