cokekosandoval cokekosandoval
  • 16-05-2020
  • Mathematics
contestada

19 lbs of apples cost $114 . how many lbs of apples can you get with $270?

19 lbs : $114
? lbs : $270

Respuesta :

ohohohhi ohohohhi
  • 16-05-2020
ehhh





Explanation: Idk man im sorry
Answer Link
lockhartbrent123 lockhartbrent123
  • 16-05-2020

Answer: 45

Step-by-step explanation:

114/19=6

6$/lb

270/6= 45

Answer Link

Otras preguntas

explain how to use the least common multiple to find 5/9 - 2/15
The label on a carton of pasta salad say the carton. contain 12 cups of salad.if each serving is 2/3 of a cup how many serving of salad does the carton hold.
The election of Andrew Jackson is often considered the beginning of which modern political party ???
Tickets to the movies cost $12 for adults and $8 for children. A group of 14 people went to the movies, and the tickets cost $136. The system of equations model
_______ was used to persuade Americans to settle in Texas.
The most famous piece of Mesopotamian literature is
What is the value of the ratio 24 to 96
The sales tax on a $350 computer is $22.75. Find the sales tax rate.
Complete the equations of the system in slope intercept form use a decimal for the slope if nessisary Line 1 line 2 X y. X y 0 3. -1 1 1. 5. -2-1
How do I solve fro r and q? 9r+q=13 3r+2q=-4