yoce2003 yoce2003
  • 16-05-2020
  • Mathematics
contestada

Bananas cost $0.42 per pound. How many pounds of bananas can be purchased for $4.60? Round to the nearest pound

Respuesta :

vickyricco
vickyricco vickyricco
  • 16-05-2020

Answer:

10

Step-by-step explanation:

4.60/0.42= 10.95 but you can't round up money

brainliest really needed!!

Answer Link

Otras preguntas

What is Lactose intolerance?
did the jesus or the disciples devlope the apostles creed?
Use the terms "force", "weight", "mass", and "inertia" to explain why it is easier to tackle a 220 lb football player than a 288 lb football player.
What is partisanship?
Some proponents of Prohibition supported the policy on religious grounds because they
Which of the following cut flowers emits unusually large amounts of ethylene gas? a. Rose b. Carnation c. Lily d. Chrysanthemum
Can your computer become infected with a virus via email
The word mezzo is mainly used in associated with _____. articulation dynamics timbre subito
When did Guyana gain independence from the U.K?
How are work,force,and distance related?