dubbcapalot dubbcapalot
  • 16-05-2020
  • History
contestada

Which describes the cost to produce one item?

Respuesta :

RosemaryAndStars
RosemaryAndStars RosemaryAndStars
  • 16-05-2020

Answer:

Unit Cost.

Hope this helped!

-RosemaaryANdStars

Answer Link
maryamahmed7913
maryamahmed7913 maryamahmed7913
  • 03-04-2022

Answer: Unit cost

Explanation: took the quiz.

(Options were unit price, benefit, unit cost, and fixed cost.)

Answer Link

Otras preguntas

What is 24000 written in word form multiplied by the power of 10
Does time always go on the x-axis?
Discuss four main ideas of critical rationalism and its application in the class
What's the algebraic expression of "the product of 3x and (3x1) is at least 35
what is 14.62 to the nearest whole number
Which of the following best describes how a unitary government is different from the government of the United States? It has a central government that exercises
is 91\100 in simplest form
I've never been gregarious so at parties I tend to
What's "x squared minus 4x minus 45"
What was a challenge for the patriots during the american revolution