Seudónimo Seudónimo
  • 18-05-2020
  • Mathematics
contestada

yo was the answerrrrrr n how u do it???????

yo was the answerrrrrr n how u do it class=

Respuesta :

ronhagrid310
ronhagrid310 ronhagrid310
  • 18-05-2020

Answer:

A pizza with 8 slices has price: 12$, then each slice cost:

12/8 = 1.5$

Hope this helps!

:)

Answer Link
Kayak1123
Kayak1123 Kayak1123
  • 18-05-2020

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

Total cost of pizza: $12

The pizza has 8 slices, so 12 divided by 8 will give the cost of one slice.

12/8 = 1.50

one slice of pizza costs $1.50

Answer Link

Otras preguntas

Public choice analysis suggests that the primary motivating factor for politicians will be finding the policies that are most likely to _______
In the story Percy Jackson the lightning thief chapter 22 what does Luke reveal about his feelings and actions?
What’s 9/10x7=hbbbdndjfkfkgjgjtjtjggjg
What's the volume of a block of ice measuring 3 meters long, 1.5 meters wide, and 2 meters high?
PLEASE HELP ASAP. WILL MARK BRAINLIEST!!!! NEED BY TODAY ITS DUE TOMORROW!!! PLEASE!!! PLEASE HELP!!!
how did world war 1 act as a turning point in world history
what are 3 REASONS why the u.s government isn't justified for interning Japanese Americans please just 3 simple reasons
can someone please help me on this??
PLEASE HELP QUICKLY! Real GDP is ___ but nominal GDP is not -total output -adjusted for price changes -total income
Please classify the real number: 3pie/2