Seudónimo Seudónimo
  • 19-05-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASEEE HELPPPP MEE WITH LINE PLOTSSS I DONT UNDERSTAND THISSSS
LETTERS A B AND C QUESTIONS PLEASEE HELPP MEE

PLEASEEE HELPPPP MEE WITH LINE PLOTSSS I DONT UNDERSTAND THISSSS LETTERS A B AND C QUESTIONS PLEASEE HELPP MEE class=
PLEASEEE HELPPPP MEE WITH LINE PLOTSSS I DONT UNDERSTAND THISSSS LETTERS A B AND C QUESTIONS PLEASEE HELPP MEE class=

Respuesta :

hayley629
hayley629 hayley629
  • 19-05-2020

Answer:

3. Look at the least amount of time practicing. That is 1/4 hours. Then look at the most time practicing, an hour and a half. Subtract 1  1/2 by 1/4.

4. Look at the dots in the plot. The one in the middle is the highest because it appears the most. The most common time is 3/4 of an hour.

5. To see the total time, add all of the numbers up, including the repeated ones.

Answer Link

Otras preguntas

Find the unit rate. Nuts cost $10.75 for 3 pounds.
Which of these events were reflective of the Cold War era? Cuban Missile Crisis Korean War Vietnam War All of the above
What is an analogy for lord?
at 9am the outside temperature was -3 degree by the noon the temperature was 12 degree a news reporter said it was getting warmer outside.why is t
what fraction is between 3/4 and 7/8
American involvement in the Korean War took place in which decade? A. 1970s B. 1950s C. 1920s D. 1960s
how can 2 objects have different momentun but same mass
Write metaphors or similes that reflects how u act, even if it is not true.
Is -3.5 greater than -three and one third
The length of a rectangle is three times longer than its width. The perimeter of the rectangle is 16 feet. If x represents the width of the rectangle, which equ