AVERYandAIDEN AVERYandAIDEN
  • 19-05-2020
  • Mathematics
contestada

Jen buys 4 tires for $272.

What is the cost of 1 tire?

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 19-05-2020

Divide the total cost by 4:

272 / 4 = 68

It cost $68 for 1 tire

Answer Link
Sladharris123 Sladharris123
  • 19-05-2020

Answer:

68

Step-by-step explanation:

272/4=68

Answer Link

Otras preguntas

How do jellyfish reproduce?
what is a 'cheap shot'?
A man wishes to cover his floor with tiles, each one measuring 3/4 inch by 2 inches. If his room is a rectangle, measuring 12 feet by 18 feet, how many such ti
Find the value of y that satisfies the equation, 8.8y - 4 = 7.7y + 7.a) 1.1, b) 7.7, c) 8.0, d) 10.0, e) 11.0Is the 11  right answer ???? I don't understand thi
what are bathroom books?
Find the vertex, focus, and directrix. y = 1/24(x+1)² - 3.
How do jellyfish reproduce?
11 divided by 1/3 (fraction form)
Please help, the questions just have to be simplified
The larger leg of a right triangle is 3cm longer than its smaller leg. The hypotenuse is 6cm longer than the smaller leg. how many centimeters long is the small