maiaduplessis
maiaduplessis maiaduplessis
  • 19-05-2020
  • Mathematics
contestada

Diego bought cookies that cost $0.89 per pound. He paid $4.45 for the cookies. How many pounds of cookies did he buy?

Respuesta :

matthewv1003 matthewv1003
  • 19-05-2020

Answer:

5

Step-by-step explanation:

Answer Link
KaileyP0813
KaileyP0813 KaileyP0813
  • 19-05-2020

Answer:

5

Step-by-step explanation:

4.45 / .89 = 5

Answer Link

Otras preguntas

How often should you typically monitor your checking account?
Why do you think states are not given the power to coin their own money?
What would be an appropriate thesis statement for an essay about Hercules? A)Hercules is an important character in Greek mythology because he shows many traits
How did the Supreme Court ruling in Plessy v. Ferguson support segregation laws?
Read the passage from "The Happy Man." "'The truth is, Doctor, that I've come to see you because I'm happy!' He looked at the doctor to see what effect his s
Elsa took out a 2-year loan to buy a car at 6% simple interest rate if she had to pay264 in interest how much principal did she borrow
Food experiences are excellent opportunities for children to work with which concept ? A Volume B. Regions C. Lengths D. Groups
Determine the measure of each exterior angle. The measure of angle A is °. The measure of angle B is °. The measure of angle C is °.
Change -1.75 to degree measure & round to the nearest tenth.
A(n) ______ is one present in the common ancestor and all members of the group. primitive character homologous structure analogous structure none of