aracelyramirez0405
aracelyramirez0405 aracelyramirez0405
  • 16-06-2020
  • Mathematics
contestada

find the unit rate $15 for 5 hot dogs ​

Respuesta :

Ayana1gaea
Ayana1gaea Ayana1gaea
  • 16-06-2020

Answer:

$3 per hotdog

Step-by-step explanation:

because 15/3 is 5

Answer Link

Otras preguntas

Can someone please tell me how to add and subtract fractions with unlike denominators, I've been having trouble for 2 years, and still do not understand.
Why are the solutions to the proportions 50/x =10/20 and 10/50=20/x the same
What is the value of y in this exponential growth function when x equals 4? y=3(1.1)^x A. 118.6 B. 4.3923 C. 3.3 D. 1.4641 What is the value of y in this ex
Which piece helped coin the term "It ain't over ‘til the Fat Lady sings"?
Which of the following accounts will give you the least access to your money?
What numbers can go into 81 and 200
10 points!!!! Which words describe the space in the artwork choose all answers that are correct A.smooth B.rectangular C.deep D.shallow
Write 8/6 as a fraction with a denominator of 3
in the decimal 1.98 which digit has the greatest value? why?
list four examples of common engineering control