demarcushat
demarcushat
18-06-2020
Mathematics
contestada
A.48
B.54
C.102
D.105
Respuesta :
davidswag116
davidswag116
18-06-2020
Answer:
D
Step-by-step explanation:
i did this one
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 67+ )
Otras preguntas
Find the slope of the line using the graph. Write an equation of the line using the graph.
1 pts Two friends in a limited partnership (LP) start getting into disagreements on how to manage a rental property that the partnership owns. One partner who o
What is the main claim that the author makes in support of recycling? How would you frame a counterargument that anticipates an opposing viewpoint?
a 4. Barry buys a jacket that is on sale for 30% off the retail price. If the sale price of the jacket is $42, what was the retail price?
PLS HELP!! Will Mark Brainliest! Evolution never occurs in a straight line. There are always branches and nodes that can be seen along the way. Based on the ima
Help me answer 1-3 only
-Rutherford's experiment was important because it showed that: A) Radioactive elements give off alpha particles. b) A zinc sulfide screen glows when struck by a
Four pounds of apples cost $4.96. What is the cost per pound?
1. Identify the place value for the following: 162.891
In the narrative, Northup describes work on the cotton plantation. The ground is prepared by throwing up beds or ridges, with the plough—back-furrowing, it is c