anabanana230
anabanana230 anabanana230
  • 17-07-2020
  • Mathematics
contestada

Can someone help me pls

Can someone help me pls class=

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 17-07-2020

Answer:

  H.  $12.50

Step-by-step explanation:

Misha wants 1 1/4 yards for each of two straps, for a total of 2 1/2 yards. The ribbon costs $5 per yard, so the total cost for the two straps is ...

  (2 1/2 yards)($5 /yard) = $12.50

Answer Link

Otras preguntas

to make a lemon-lime drink, Mac mixed 4 liters of lemonade with 2 liters of limeade. How much lemon-lime drink did Mac make? "
what were Black codes , and what impact did they have?
What are the three main functions of the nervous system give an explain of each
What do snakes and giraffes have in common? (key shared characteristics)
Facts about the civil rights movements.
The mass of cart 1 was 1.10kg and mass of cart 2 is what's being solved for. They were next to each other and a spring was activated and the two carts moved awa
How did trade affect European navigation?
Members of this phyla are parasites and get food from a host a.Porifera (sponges) b.Cnidarians c.Nematoda d.Platyhelminthes e.Annelida f.Echinodermata g.Mullusc
Fran cut her sandwich into 6 pieces. If Fran ate 1/3 of her sandwich, how many pieces did he eat?
Very thick stems are specialized for a. clinging and climbing. b. strength and support. c. storing water or food. d. photosynthesis