Vijay Company reports the following information regarding its production costs. Direct materials $ 9.40 per unit Direct labor $ 19.40 per unit Overhead costs for the year Variable overhead $ 9.40 per unit Fixed overhead $ 103,600 Units produced 14,000 units Compute its product cost per unit under variable costing.