lrcarter3225
lrcarter3225 lrcarter3225
  • 18-07-2020
  • Mathematics
contestada

Translate into an equation: The cost of V ounces at $2 per ounce equals $56.

Respuesta :

anahijruiz anahijruiz
  • 18-07-2020

Answer:

V = number of ounces

56 = 2V

Step-by-step explanation:

Answer Link
dominickcerda72 dominickcerda72
  • 18-07-2020

Answer:28

Step-by-step explanation:V times 2= 56

Answer Link

Otras preguntas

A brief reference to a real or fictitious person, place, event, or work of art
What is the y-intercept of the graph of y = 5x - 12?
One hour of bicycle racing can require 500-900 kcal of energy, depending on the speed of the race, the terrain, and the weight of the racer. Tour de France ride
Which type of transport requires input of energy from the cell?​
Which option is an example of inductive reasoning?
Which statement is most true about technological design A. There is only one single best solution to most problems. B. Tradeoffs are often avoided. C. There is
PLEASE HELP MEEE AM BEING TIMED
can someone please help me will mark you brainliest!!!
Intermolecular forces hold the oxygen and hydrogen atoms together in a water molecule. a. TRUE b. FALSE
Describe the different positions in the debate over gun rights