greysanatomysmh
greysanatomysmh greysanatomysmh
  • 18-07-2020
  • Mathematics
contestada

A 2-yard piece of ribbon costs $32.04. What is the price per foot?

Respuesta :

DatOneNOnlyAsian
DatOneNOnlyAsian DatOneNOnlyAsian
  • 18-07-2020

Answer:

$5.34 per food

Step-by-step explanation: There are 6 feet in 2 yards.

I take 32.04 and divide it by 6 because there are 6 feet.

Answer Link

Otras preguntas

HURRY PLEASE!!I’ll mark you as brainiest!! 15 points compare the circuits and lightbulbs below. which would be brighter? a or b? explain why.
Which of the following is NOT completed during the mastering process? A)finalizing titles B)sound mix added C)special effects created D)special effects added
Which of the following is an example of a superimposed boundary? А The geometric boundary between the United States and Canada B The border of the European Unio
How do Mrs. Stevenson actions affect the drama’s plot? Sorry wrong number
What is 45x5 1/2 + 25 - 2 + 5x 3?
HELP! will mark brainliest if gotten right
Name all errors and type it again EZ POINTS CMON
please I need help ​
Completely Factor 2n^2-23n+45=0
what is 2 1/2, 4.48, -3.75, -2 3/4 ordered greatest to least